Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konferencja online pn:. „Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera"

Utworzono dnia 07.10.2019

W dniu 30.09.2019 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja online pn:. „Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera”. Organizatorem ww. wydarzenia był Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska w Warszawie. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu znalazło się w gronie 31 instytucji z całej Polski, którzy w tej formie przyłączyli się w organizacje Konferencji.

Konferencję rozpoczął dr hab. Adam Bodnar, który przedstawił problemy, które w codziennym życiu napotykają opiekunowie osób żyjących z chorobą Alzheimera. Zaproszeni prelegenci poruszyli następujące zagadnienia: jakie są trudności bycia opiekunem, jak funkcjonować z Alzheimerem, jak komunikować się z osobą chorą na Alzheimera, jak wspierać rodziny z problemami z demencją.

Następnie, po części głównej rozpoczęła się dyskusja. Słuchacze zarówno, którzy byli w Warszawie jak i osoby które łączyły się online mogli zadawać pytania do osób prowadzących.

Warto zaznaczyć również, że na terenie województwa wielkopolskiego działa Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu kontynuując ww. działania skierowane do opiekunów osób żyjących z demencją planuje w najbliższych miesiącach przeprowadzić spotkanie warsztatowe dla społeczności z terenu powiatu nowotomyskiego.

Informacje w ww. temacie możecie Państwo śledzić za pośrednictwem portalu Facebook oraz na naszej stronie internetowej www.pcprnt.pl.

Konferencja online pn:. „Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera”

Utworzono dnia 07.10.2019, 13:12

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 276

W poprzednim tygodniu: 272

W tym miesiącu: 66

W poprzednim miesiącu: 1238

Wszystkich: 54864