Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XV Turniej Piłki Siatkowej Osób z Niepełnosprawnością

Utworzono dnia 17.06.2024

W środę, 12 czerwca na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu odbył się XV Turniej Piłki Siatkowej Osób z Niepełnosprawnością, zorganizowany przez Społeczną Fundację Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Zbąszyniu. Impreza współfinansowana była przez gminę Zbąszyń.

Zawodnikami turniej byli reprezentanci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbąszyniu, WTZ z Grońska, WTZ z Rakoniewic, WTZ z Wolsztyna oraz uczestnicy WTZ w  Zbąszyniu.


Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili Senator Jan Filip Libicki, przedstawiciele Powiatu Nowotomyskiego, Gminy Zbąszyń, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu a także przedstawiciele instytucji, placówek i organizacji pozarządowych. 

Organizacja rozgrywek piłki siatkowej ma na celu promowanie aktywności sportowej osób z niepełnosprawnościami jak i integracji społecznej między placówkami WTZ. Przyjaznej rozgrywce i rywalizacji towarzyszyła muzyka, dobry humor, pogoda ducha, pozytywne emocje połączone z dobrą zabawą, a dopingowanie kolegów zagrzewało do sportowej rywalizacji.


W organizacji imprezy aktywnie pomagali uczestnicy i kadra Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu, grupa wolontariuszy Szkoły Podstawowej ze Zbąszynia natomiast wsparcia kadrowego udzielił Zespól Szkół nr 1 w Zbąszyniu. 


Zwyciężyła drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grońska.  Wszystkie drużyny obdarowane zostały dyplomami oraz nagrodami. 
Materiał: Agnieszka Litwińska kierownik WTZ Zbąszyń

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 162

W poprzednim tygodniu: 241

W tym miesiącu: 632

W poprzednim miesiącu: 1105

Wszystkich: 63565