Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Realizacja programów resortowych „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 oraz „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 na terenie powiatu nowotomyskiego

Utworzono dnia 18.05.2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, iż otrzymało z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej środki finansowe pochodzące z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu resortowego pn. „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 oraz „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023.

Wysokość otrzymanych dofinansowań wyniosła:

- „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - 114 765,3 zł;

- „Opieka wytchnieniowa” - 49 300,00 zł.

Głównym celem programu „Opieka wytchnieniowa” jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności poprzez uzyskanie doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki w miejscu zamieszkania. Celem ww. działania jest czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą niepełnosprawną a także zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

W programie w 2023 r. weźmie udział 15 osób.

Z kolei program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej, tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, świadczonych osobom niepełnosprawnym. Do programu w 2023 r. zostało zakwalifikowanych 9 osób.

opr. Magdalena W.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 182

W poprzednim tygodniu: 326

W tym miesiącu: 875

W poprzednim miesiącu: 1170

Wszystkich: 61580