Posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W piątek, 15 maja, odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Głównym tematem spotkania było zaopiniowanie propozycji zmiany podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami w 2026 roku, w związku ze zwiększeniem dofinansowania na uczestnika warsztatu terapii zajęciowej.
Członkowie PSRdsON do przedstawionego projektu nie wnieśli uwag i jednogłośnie wydali pozytywną opinię, uwzględniającą potrzeby mieszkańców powiatu nowotomyskiego z niepełnosprawnościami.
W dalszej części spotkania przedstawiono wydatkowanie środków przeznaczonych na rehabilitację społeczną z podziałem na poszczególne zadania. Omówiono również monitoring za 2025 rok dotyczący realizacji Powiatowego Programu Działania na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2016–2026 oraz poinformowano o konieczności przygotowywania programu na kolejne lata.




