Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

Utworzono dnia 18.10.2019

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – pod takim hasłem w dniu 17.10.2019 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Seniora. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu nowotomyskiego, gmin, stowarzyszeń
i instytucji oraz osoby prywatne. Podczas spotkania Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu - Zenon Matuszczak podkreślił szczególną rolę Seniorów w społeczeństwie, którzy są źródłem życiowej mądrości nabywanej
z upływem lat. Działalność nowotomyskich seniorów PZERiI w Nowym Tomyślu, przedstawiona została w przygotowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu pokazie audiowizualnym. W części artystycznej wystąpił Zespół „Jarzębinki”.

Międzynarodowy Dzień Seniora jest przede wszystkim dobrą okazją, aby podziękować za pracę na rzecz osób starszych i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez seniorów. Powyższe wydarzenie zostało zorganizowano przy wsparciu środków pochodzących z Powiatu Nowotomyskiego, Gminy Nowy Tomyśl oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora 2019 r.

Utworzono dnia 18.10.2019, 13:30

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 187

W poprzednim tygodniu: 326

W tym miesiącu: 880

W poprzednim miesiącu: 1170

Wszystkich: 61585