Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 46:

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje o naborze wniosków w ramach finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

Utworzono dnia 31.10.2019

Termin naboru wniosków dla zajęć klubowych w WTZ, które odbywać się będą przez pełen rok realizacyjny (tj. od dnia 1 lutego do dnia 31 stycznia kolejnego roku kalendarzowego)

wyznacza się od dnia 1 do 10 listopada 2019 r.

 

Przypominamy, że adresatami programu są podmioty prowadzące warsztaty terapii zajęciowej, którym pomoc finansowa w ramach programu udzielana jest ze środków PFRON przez samorządy powiatowe, które przystąpią do realizacji programu.

czytaj dalej na temat: Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje o naborze wniosków w ramach finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli fundacji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością na terenie powiatu nowotomyskiego

Utworzono dnia 31.10.2019

W dniu 30.10.2019 r. w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli fundacji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością na terenie powiatu nowotomyskiego.

czytaj dalej na temat: Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli fundacji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością na terenie powiatu nowotomyskiego

Uwaga!!!

Utworzono dnia 29.10.2019

Informacja

dot. spotkań Grupy Wsparcia dla Osób Doświadczających Przemocy

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, że spotkanie Grupy Wsparcia dla Osób Doświadczających Przemocy w dniu 5.11.2019 r. (wtorek) zostaje odwołane.

czytaj dalej na temat: Uwaga!!!

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Utworzono dnia 23.10.2019

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych na "Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące możliwości pozyskiwania środków z PFRON w roku 2019/2020".

Spotkanie odbędzie się dnia 30.10.2019 r. o godz. 11:00 w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Nowym Tomyślu (wejście od strony Hotelu Kopernik).

 

czytaj dalej na temat: Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

UWAGA!!! KONKURS PLASTYCZNY!!!

Utworzono dnia 23.10.2019

Konkurs dla dzieci i młodzieży z rodzinnych form pieczy zastępczej z terenu powiatu nowotomyskiego.

Prace należy dostarczyć do dnia 22.11.2019 r. do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu, ul. Poznańska 30.

czytaj dalej na temat: UWAGA!!! KONKURS PLASTYCZNY!!!

Zostań rodziną zastępczą!

Utworzono dnia 21.10.2019

 

Podziel się miłością.

Podaruj dziecku szanse

na prawdziwy dom.

 

 

Jeżeli chcesz uzyskać informację na temat rodzicielstwa zastępczego zgłoś się do nas:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Poznańska 30, 64-300 Nowy Tomyśl

tel. 61 44 26 686, pcpr@powiatnowotomyski.pl

czytaj dalej na temat: Zostań rodziną zastępczą!

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

Utworzono dnia 18.10.2019

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – pod takim hasłem w dniu 17.10.2019 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Seniora. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.

czytaj dalej na temat: Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI I NIEWOLNICTWU

Utworzono dnia 17.10.2019

18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi.

W tym roku będą to już XIII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa.

Współczesne niewolnictwo przybiera różne formy: pracy przymusowej w nieludzkich warunkach, wykorzystanie w przemyśle erotycznym, zmuszanie do prostytucji, żebractwa, popełniania przestępstw, przymusowych małżeństw przy użyciu różnorodnych metod i środków w celu wykorzystania nawet za zgodą ofiary.

W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom.

Nie bądźmy obojętni!

czytaj dalej na temat: EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI I NIEWOLNICTWU

Nabór na stanowisko pracy: Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej

Utworzono dnia 16.10.2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu ogłasza nabór na stanowisko pracy: Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej.

Termin składania dokumentów: 28.10.2019 r. (decyduje data wpływu do PCPR).

Radca prawny w grupie wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Utworzono dnia 11.10.2019
Dnia 08.10.2019 r. w grupie wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi odbyło się spotkanie z panem Piotrem Brudło, który przybliżył zebranym zadania radcy prawnego i odpowiadał na liczne pytania zebranych. Pytania członków grupy wsparcia dotyczyły różnych...
czytaj dalej na temat: Radca prawny w grupie wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 252

W tym miesiącu: 914

W poprzednim miesiącu: 1219

Wszystkich: 46099